Kto może otworzyć parabank?

Dział z ogłoszeniami pożyczkowymi pod zastaw ruchomości i nieruchomości.
Kto może otworzyć parabank?

Postautor: mrozu » 19 gru 2012, 19:41

Wbrew pozorom nie każdy człowiek może otworzyć parabank. No chyba, że chce podzielić los Marcina Plichty i utworzy kolejną piramidę finansową;-) Każda legalna instytucja finansowa musi działać według określonych zasad i przepisów prawa. Każdy parabank zakładany w celu udzielania popularnych chwilówek, musi dysponować określonym funduszem pieniężnym-ponieważ pożyczki pozabankowe nie mogą być udzielane z depozytów wniesionych przez klientów. Trzeba pamiętać, iż działalność parabanków jest licencjonowana.
mrozu
 

Co jest potrzebne do otwarcia parabanku

Postautor: prezes » 02 sty 2013, 20:36

Zwykle parabanki trudnią się działalnością zastrzeżoną dla banków-przyjmują depozyty z rynku i udzielają kredyty gotówkowe. Tak naprawdę, żeby otworzyć legalnie pozabankową instytucję finansową należy posiadać kapitał w minimalnej wysokości 5 milionów euro-oczywiście pochodzący udokumentowanych źródeł. Ważne jest też spełnienie restrykcyjnych wymogów organizacyjnych. Jeśli nie spełni się choćby kryterium kapitałowego to nowa organizacja szybko trafia na listę ostrzeżeń KNF.
prezes
 

Jaki kapitał na parabank

Postautor: malon » 16 sty 2013, 14:53

A jakie konkretnie sumy pieniędzy są potrzebne dla otwarcia parabanku?
Miliony czy już wystarczą setki tysięcy? Interesuje mnie ta branża bo rzeczywiście daje duże możliwości zarabiania - zainteresowanych takimi pożyczkami jest mnóstwo, tylko pytanie jak później wygląda ściągalność tych środków. Obawiam się, że to może być największy problem takiego biznesu.
malon
 
Posty: 49
Rejestracja: 16 sty 2013, 14:23


Wróć do Pożyczki pod zastaw

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Bing [Bot]

cron
» Tutaj dadzą Ci chwilówkę bez BIK! «