Cel pożyczki pod zastaw

Dział z ogłoszeniami pożyczkowymi pod zastaw ruchomości i nieruchomości.

Cel pożyczki pod zastaw

Postautor: kuczus » 23 sty 2013, 14:34

Czy firmę pożyczkową interesuje cel, na jaki wykorzystam środki otrzymane w ramach pożyczki?
Wiem, że bank oczekiwał konkretnego zabezpieczenia i wskazania celu pożyczki.
Wydaje mi się, że firma pożyczkowa nie powinna mieć takich oczekiwań, bo w jakim celu?
Czy mam rację?
kuczus

Jaki może być cel pożyczki pod zastaw

Postautor: gongi » 24 sty 2013, 14:42

Firmy parabankowej kompletnie nie interesuje to, na jaki cel będzie przeznaczona pożyczka - masz po prostu zwrócić pieniądze w określonym terminie. Wszystkie pozostałe kwestie nie mają dla nich żadnego znaczenia. Cel pożyczki pod zastaw nie ma znaczenia - gdyby to był kredyt celowy, to faktycznie musiałbyś podać cel, ale przy pożyczce nie ma to znaczenia. Nawet przy kredycie gotówkowym nikt nie pyta w banku o cel kredytowania ;-)
gongi

Możliwe cele pożyczki pod zastaw

Postautor: malon » 25 sty 2013, 14:44

W zasadzie wszystko zostało powiedziane. Dodam jedynie, że pożyczki pod zastaw to w zasadzie możliwe najbardziej elastyczne metody uzyskania legalnie środków. W banku, przy kredytach celowych musisz dokładnie poznać cel wykorzystania środków. W parabankach czegoś takiego nie ma. Jeśli chcesz jednak bardzo dużą sumę, np. środki na zakup mieszkania, to całe mieszkanie musi wtedy pójść pod zabezpieczenie takiej pożyczki. Wtedy cel musi być znany, ale oczywiście pożyczki na duże pieniądze są sporadyczne.
malon

Wróć do Pożyczki pod zastaw