Szybka pożyczka przez sms

Informacje i oferty dla bikowców.

Re: Szybka pożyczka przez sms

Postautor: Genka » 08 lis 2013, 14:13

A słyszeliście o akcji zanim podpiszesz? Czy Wy w ogóle czytaliście swoje umowy przed podpisaniem? Większość klientów nie czyta umów, nie analizuje ich, bo im się nie chce. Czy Wy też jesteście tacy leniwi?
Genka

Postautor: Mewka » 08 lis 2013, 14:56

Genka pisze:A słyszeliście o akcji zanim podpiszesz? Czy Wy w ogóle czytaliście swoje umowy przed podpisaniem? Większość klientów nie czyta umów, nie analizuje ich, bo im się nie chce. Czy Wy też jesteście tacy leniwi?

Ja przeczytałam swoją umowę. Kilka razy przejechałam się na tym, że warunki w umowie mnie zaskoczyły, więc teraz wolę dokładnie przeanalizować umowę. Poczytałam trochę o takich umowach i wiem jak do nich podejść. Dziwi mnie, że nadal są ludzie, którzy podpisują coś nie czytając tego.
Mewka

Postautor: Praszka » 08 lis 2013, 15:41

Dajcie spokój, niby takie akcje są organizowane, ale i tak to nic nie daje. Ponad połowa Polaków i tak nie czyta umów. Chyba nigdy się tego nie nauczą. Na pewno kilka reklam w tv nie sprawi, że zaczną czytać umowy. Nie ma szans. Nie wiem co musiałoby się stać, żeby zmądrzeli.
Praszka

Postautor: Genka » 08 lis 2013, 17:13

Ale jeśli takich akcji nie będzie to też się nic nie zmieni. Ludzie sami z siebie nie zmądrzeją. Potrzeba im jakiejś motywacji. Uważam, że akurat ta akcja jest świetnym pomysłem na nakłonienie ludzi do czytania umów. Co prawda powinna być bardziej rozgłośniona, ale na to już nic nie poradzimy.
Genka

Postautor: Koszałka » 09 lis 2013, 11:15

Heh a wiecie, że banki też nie czytają umów? Udowodnił to pewien Rosjanin. Wziął pożyczkę w banku, podesłano mu do domu umowę, on ją zmienił w taki sposób, że kredyt był oprocentowany na 0%, kredytobiorca miał nie ponosić żadnych kosztów. Mało tego, w umowie dał odnośnik do regulaminu znajdującego się na jego stronie internetowej. Tą zmienioną umowę odesłał bankowi, a bank ją podpisał. Nieźle, co? ;)
Koszałka

Postautor: Genka » 09 lis 2013, 14:58

Koszałka pisze:Heh a wiecie, że banki też nie czytają umów? Udowodnił to pewien Rosjanin. Wziął pożyczkę w banku, podesłano mu do domu umowę, on ją zmienił w taki sposób, że kredyt był oprocentowany na 0%, kredytobiorca miał nie ponosić żadnych kosztów. Mało tego, w umowie dał odnośnik do regulaminu znajdującego się na jego stronie internetowej. Tą zmienioną umowę odesłał bankowi, a bank ją podpisał. Nieźle, co? ;)

Ale w końcu bank zorientował się, że podpisał taką umowę? Dziwi mnie trochę to, że bank nie przeczytał umowy. Pokonano go jego własną bronią. Jak zakończyła się ta cała sprawa? Pewnie podali Rosjanina do sądu, co?
Genka

Postautor: Koszałka » 09 lis 2013, 16:22

Oczywiście, że się zorientował i zaraz podał Rosjanina do sądu. Tyle, że skoro podpisali umowę na takich warunkach, nic już z tym nie mogli zrobić. Chcieli odszkodowania, ale nie udało im się wygrać sprawy. Rosjanin tak czy inaczej musiał spłacić kredyt bez żadnych odsetek. I tak, że nie napisał w umowie, że nie będzie musiał w ogóle spłacać tej pożyczki ;)
Koszałka

Postautor: Genka » 09 lis 2013, 17:37

Koszałka pisze:Oczywiście, że się zorientował i zaraz podał Rosjanina do sądu. Tyle, że skoro podpisali umowę na takich warunkach, nic już z tym nie mogli zrobić. Chcieli odszkodowania, ale nie udało im się wygrać sprawy. Rosjanin tak czy inaczej musiał spłacić kredyt bez żadnych odsetek. I tak, że nie napisał w umowie, że nie będzie musiał w ogóle spłacać tej pożyczki ;)

Próbuje wyobrazić sobie minę pracowników banku, gdy dowiedzieli się, że podpisali zmienioną umowę :) W końcu ktoś przechytrzył bank. Brawo dla tego Rosjanina. Naprawdę odważny i pomysłowy facet. U nas w kraju chyba nikt na to nie wpadł...
Genka

Postautor: Korek » 09 lis 2013, 18:29

Genka pisze:A słyszeliście o akcji zanim podpiszesz? Czy Wy w ogóle czytaliście swoje umowy przed podpisaniem? Większość klientów nie czyta umów, nie analizuje ich, bo im się nie chce. Czy Wy też jesteście tacy leniwi?

W kraju zorganizowano jeszcze jedną taką akcję. Ta nosi nazwę "przed podpisem". Zobaczcie sobie: http://www.gloswielkopolski.pl/artykul/1034971,stop-oszustom-i-naciagaczom-akcja-spoleczna-pomocnej-pozyczki,id,t.html Przesłanie jest takie samo- zachęcenie ludzi do czytania umów i analizowania ich, bo przecież to jest podstawa przy braniu pożyczek.
Korek

Postautor: Genka » 09 lis 2013, 19:33

I bardzo dobrze, że firmy pożyczkowe włączają się do tej akcji. Bardzo pozytywnie to o nich świadczy. Dobrze by było, gdyby więcej firm pożyczkowych brało udział w takich akcjach. Może wtedy zmniejszyłaby się ilość osób, które nie czytają umów.
Genka

PoprzedniaNastępna

Wróć do Kredyty bez bik