Skąd wziąć gotówkę na założenie firmy bez zaświadczeń

Dział dla tych co nie mają zaświadczeń o dochodach.

Skąd wziąć gotówkę na założenie firmy bez zaświadczeń

Postautor: tjestoo » 23 gru 2012, 18:55

Zamierzam otworzyć własną działalność gospodarczą. Nic wielkiego, po prostu miejsce gdzie będzie można dokonywać przeróbek krawieckich. Jednak żeby otworzyć taki punkt usługowy potrzeba trochę gotówki nie mówiąc już o pierwszych miesiącach działalności do której zawsze trzeba dokładać. Dla wszystkich banków jestem mało wiarygodna, gdyż przebywam na wcześniejszej emeryturze. Gdzie powinna się zwrócić o pożyczkę?
tjestoo

Re: Skąd wziąć gotówkę na założenie firmy bez zaświadczeń

Postautor: Arek » 26 gru 2012, 20:39

W każdym większym mieście istnieją różnego rodzaju punkty doradcze. Może tam warto spróbować znaleźć informacje na temat finansowania działalności gospodarczej? Może nawet się okazać, że na taką działalność można dostać jakieś dofinansowanie z Unii Europejskiej. Warto pytać wszędzie gdzie się da. Może się okazać, że wcale nie będzie trzeba pożyczać pieniędzy :)
Arek

Finansowanie działalności gospodarczej

Postautor: ewka » 31 gru 2012, 6:52

Warto zasięgnąć informacji w urzędach pracy, bo zwykle one dysponują środkami na aktywizację bezrobotnych. Nie wiem jak to jest w przypadku osób, które już rozpoczęły działalność, ale myślę, że w każdym większym urzędzie jest jakiś dział, który zajmuje się wspomaganiem osób prowadzących działalność gospodarczą i posiada środki na wspieranie lokalnego biznesu. Trzeba po prostu szukać, bo środki unijne są cały czas rozdawane, tylko nic nie przyjdzie samo - trzeba wykazać odrobinę inicjatywy.
ewka

środki na założenie działalności gospodarczej

Postautor: Marek » 31 gru 2012, 9:02

Warto próbować zdobyć środki z Unii. Istnieje wiele instytucji, w których o takie środki można się ubiegać. Są to m.in. urzędy pracy, gdzie należy złożyć poprawnie sporządzony wniosek z biznesplanem. Gdy wszystko będzie zrobione dobrze i bez błędów, a pomysł na działalność będzie interesujący, jest szansa na otrzymanie dotacji. Warto spróbować. W najgorszym wypadku wniosek zostanie odrzucony.
Marek

Wróć do Kredyty bez zaświadczeń