QCP Capital: Nowy rekord wszech czasów Bitcoina do końca marca dzięki ETF-om Bitcoina

Published on by Admin

Main Image

QCP Capital donosi, że w obliczu ogromnych napływów do Bitcoin ETF i byczych wezwań na instrumenty pochodne, cena BTC może osiągnąć nowy rekord wszech czasów do końca marca.

Nowo uruchomione fundusze ETF Bitcoin przyciągnęły miliardy dolarów, a nowe napływy codziennie osiągają nowe szczyty. Na początku tego tygodnia, we wtorek, sam iShares Bitcoin ETF (IBIT) firmy BlackRock przyciągnął ~ 500 milionów dolarów w ciągu jednego dnia. Niedawna ankieta przeprowadzona przez QCP Capital sugeruje, że globalna płynność powraca do funduszy ETF Bitcoin. W związku z tym oczekuje, że cena BTC osiągnie co najmniej 70 000 USD do końca marca.

Napływy ETF Bitcoin popchną BTC na nowe szczyty wszech czasów

Bitcoin (BTC) po raz kolejny przekroczył granicę 52 000 USD po raz pierwszy od ponad dwóch lat, napędzany przez niezwykłe napływy z funduszy ETF (BTC spot exchange-traded funds) wynoszące średnio od 500 mln USD do 650 mln USD dziennie. Napływ ten przekłada się na dzienne nabycie od 10 000 do 13 000 BTC.

Według QCP Capital, rośnie oczekiwanie na trwały napływ, ponieważ globalna płynność trafia do tych spotowych funduszy ETF. W szczególności instytucje takie jak Fidelity zasygnalizowały znaczącą zmianę, alokując 1-3% swoich konserwatywnych funduszy ETF typu "wszystko w jednym" na kryptowaluty, podkreślając akceptację głównego nurtu klasy aktywów kryptograficznych. Z drugiej strony, jesteśmy już świadkami, jak ETF-y Bitcoina zaczęły pochłaniać udział w rynku największej na świecie klasy aktywów, jaką jest złoto.

Poza aktywnością na rynku spot, nastąpił gwałtowny wzrost zakupów opcji kupna BTC. Tylko w bieżącym tygodniu wydano prawie 10 mln USD na premie za opcje kupna z cenami wykonania od 60 000 do 80 000, wygasające między kwietniem a grudniem.

Dzięki tym znacznym napływom kapitału analitycy QCP Capital przewidują, że Bitcoin może z łatwością przekroczyć swoje rekordy wszechczasów do końca marca. Wyraźnie odzwierciedla to rosnące zaufanie inwestorów i bycze nastroje na rynku kryptowalut.

Amerykański rynek akcji wspiera wzrost cen BTC

Dzień po napotkaniu presji sprzedaży w związku z niezadowalającymi danymi CPI za styczeń, indeksy Wall Street częściowo odrobiły straty w środę, 14 lutego. Nieoczekiwany wzrost inflacji skomplikował przyszłe decyzje Rezerwy Federalnej o obniżce stóp procentowych, pozostawiając inwestorom dokładną analizę przyszłych ruchów.

W środę S&P 500 wzrósł o 1%, odzyskując kamień milowy 5,000. W środę główni giganci technologiczni przewodzili wzrostom amerykańskich akcji. Co więcej, indeks NYSE Fang+, obejmujący spółki takie jak Nvidia Corp, Microsoft Corp i Apple Inc, wzrósł o 2%, podwajając zyski całego rynku.

W rezultacie rynek kryptowalut również kontynuował swój wzrostowy impet. Bitcoin zwiększył swoje zyski o 6% w ciągu ostatnich 24 godzin i obecnie kosztuje 52 431 USD. Co więcej, niektóre z dziesięciu najlepszych altcoinów zyskały w środę od 5 do 10%.